Máte záznam v úverovom registri a ani to netušíte!

0

Možno máte záznam v úverovom registri a ani to netušíte!

Myslíte si, že preháňam? 

Naozaj nepreháňam. Prečítajte si príbeh mojich klientov. Rozhodnutie mojich klientov, budúcich manželov, vychádzalo z ich osobných cieľov.

Potreba osamostatniť sa a bývať spolu bola prirodzená. Bohužiaľ riešili všetko bez rozmyslu.  „Už dnes je neskoro, už dávno  sme mali bývať sami.“ Myslím si, že to poznáme všetci.

Obidvaja sú klienti Tatra banky a boli na to patrične pyšní. Veď to poznáte ”Najlepší idú za nami”. Takže v očakávaní najlepších podmienok sa chceli informovať, čo im poskytne ich “materská banka”.

Odo mňa dostali odporúčanie, aby v žiadnom prípade nič nepodpisovali. Pretože, ak by úver neprešiel a banka by hypotekárny úver posúdila ako neschválený zo strany banky, moji klienti by mali záznam v úverovom registri.

Hypotekárna špecialistka v banke ich presvedčila, že to nie je problém, ale hypotekárny úver v tejto chvíli nemôžu dostať. Odišli troche rozčarovaní, ale s pocitom, že urobili maximum.

Aké bolo naše prekvapenie, keď sme úver o pol roka riešili v inej banke a za podstatne lepších podmienok.

Spoločne sme zistili, že moji klienti majú záznam v úverovom registri z dôvodu neschválenia hypotekárneho úveru v inej banke.

Keďže v inej banke, ako ich materskej neboli, tak to bolo jasné, ako sa záznam do registra dostal. Celá situácia sa týmto skomplikovala, pretože záznam v registri banka posudzuje ako veľmi negatívnu skutočnosť. 

V tomto okamihu si moji klienti uvedomili, akú veľkú chybu urobili, keď vyplnili a podpísali oficiálnu žiadosť o hypotekárny úver.

Našťastie sa boli informovať iba v jednej banke.

Keby im úver zamietli vo viacerých bankách, tak by záznamov v úverovom registri mali viac. A to by bol už naozajstný problém.

Všetko to vychádza z toho, že každý hypotekárny pracovník banky urobí všetko preto, aby úver získal pre svoju banku. A popravde sa mu nečudujem, pretože musí plniť svoje predajné plány.

Plány akékoľvek finančnej inštitúcie by ale nemali stáť v ceste naplneniu klientových cieľov a životných snov .

Od tohto momentu chodím s každým mojim klientom do jeho materskej banky spolu s ním. Ako to riešite Vy?

ZDIEĽAŤ:

AUTOR ČLÁNKU

Na začiatku svojej kariéry som pracoval v poisťovni. Od roku 1998 sa venujem tréningu finančných poradcov v ČR a od roku 2006 na Slovensku. Za tú dobu som stretol veľa klientov, ktorí urobili úplne nelogické finančné rozhodnutia, ktorými si skôr poškodili ako pomohli. Preto som rád, že hlavnou myšlienkou projektu VÄČŠÍ PREHĽAD je prinášať informácie, ktoré Vám môžu pomôcť v prípade, že budete chcieť urobiť nezávislé finančné rozhodnutia. Rozhodnutia, ktoré dlhodobo zvýšia kvalitu Vášho života . Hlavne kvôli tejto myšlienke a svojim kolegom sa budem rád na projekte podieľať.

Komentovať článok