Živnostníci a podnikatelia zabudnite na dôchodok.

0

Štát nás akosi „núti“ do nižších odvodov. Od podnikateľov často počujem slová ako ja štátu nič nedám, nebudem platiť vyššie odvody a pod. A potom platí – živnostníci a podnikatelia zabudnite na dôchodok.

Pri dôchodku je to ale iná téma, pretože z minimálnych odvodov ide aj minimálny odvod na dôchodok, čo sa nám v konečnom dôsledku môže vrátiť.

Alebo aj nemusí, pokiaľ začnete plánovať už teraz.

V minulom článku som písal o tom, prečo je téma dôchodku taká dôležitá a prečo je dôležité, lepšie povedané nevyhnutné si odkladať už teraz.  Demografický vývoj je proste neľútostný!  Vyzerá to tak, že momentálne najlepším spôsobom na dlhodobé sporenie je prostredníctvom sporenia do fondov. Živnostníci a podnikatelia majú ale jednu veľkú výhodu.

Sporenie na dôchodok si môžu dať do nákladov,

dokonca aj poplatky súvisiace so sporením si môžu dať do nákladov v účtovníctve a tým pádom si tak môžu znížiť daňový základ. Dúfam, že tento argument už bude dostatočným dôvodom na to, aby ste začali.

Nižšie prikladám motivačnú tabuľku prečo začať čo najskôr:

Mesačný vklad v € Zhodnotenie v % p.a. Počet rokov Nasporená suma
30 € 7% 30 30.004 €
50 € 7% 30 56.676 €
100 € 7% 30 113.353 €
200 € 7% 30 226.706 €

 

Chcete si aj vy namodelovať váš dôchodok? Použite zdarma naše kalkulačky a namodelujte si vašu budúcnosť.

ZDIEĽAŤ:

AUTOR ČLÁNKU

Na začiatku svojej kariéry som pracoval v poisťovni. Od roku 1998 sa venujem tréningu finančných poradcov v ČR a od roku 2006 na Slovensku. Za tú dobu som stretol veľa klientov, ktorí urobili úplne nelogické finančné rozhodnutia, ktorými si skôr poškodili ako pomohli. Preto som rád, že hlavnou myšlienkou projektu VÄČŠÍ PREHĽAD je prinášať informácie, ktoré Vám môžu pomôcť v prípade, že budete chcieť urobiť nezávislé finančné rozhodnutia. Rozhodnutia, ktoré dlhodobo zvýšia kvalitu Vášho života . Hlavne kvôli tejto myšlienke a svojim kolegom sa budem rád na projekte podieľať.

Komentovať článok